Objective 4.8 – Configure an SSO domain

tarafından 19 Ocak 2020 tarihinde VMware, VMware ESXi, VMware vCenter kategorisine yazıldı.

Merhaba,

VCP-DCV Study Guide makale serimizin bu bölümünde vCenter kurulumundan sonra yapılması gereken SSO konfigurasyonu hakkında bilgi vereceğim. Daha önce yazmış olduğum VCP-DCV Study Guide makale serimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VCP-DCV 2019 Study Guide

Ben daha önce SSO ile ilgili aşağıdaki gibi bir makale yazmıştım. Bunun için burada ayrıca SSO ve Platform Services Controller ile ilgili detaylı bilgi vermeyeceğim.

Platform Services Controller Nedir?

Ancak şunu tekrar belirtmem gerekiyor. vSphere 6.7 Update 2 ile birlikte External Platform Services Controller’in kullanılmayacağını belirtti. Buna bağlı olarak embedded psc kullanıyorsanız 15 taneye kadar linked mode kullanılabileceğini belirtti. External PSC’nin kaldırılmış olması çok iyi bir şey çünkü yapıyı daha basit kurgulayabiliyorsunuz. Ayrıca External PSC’den embedded’a geçiş için aşağıdaki makalelerden faydalanabilirsiniz.

External PSC Desteği Bitiyor

External PSC to Embedded PSC Migration – Bölüm 1

External PSC to Embedded PSC Migration – Bölüm 2

vCenter Server Appliance’i active directory’e dahil edip daha sonrasında active directory üzerinde bulunan kullanıcılarınız ile login olmak isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki makaleyi inceleyebilrisiniz.

vCenter Server Appliance 6 – Join Active Directory

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tayfun DEĞERYakup KorkmazBayram Şen Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bayram Şen
Ziyaretçi
Bayram Şen

External PSC’nin kalkması gerçekten iyi oldu.

Yakup Korkmaz
Ziyaretçi
Yakup Korkmaz

VMware alanında blogunuzu çok başarılı buluyorum. İleride sizin gibi bir blog sahibi olabilirim inşallah. 🙂