VMwareVMware ESXiVMware vCenter

Objective 4.8 – Configure an SSO domain

Merhaba,

VCP-DCV Study Guide makale serimizin bu bölümünde vCenter kurulumundan sonra yapılması gereken SSO konfigurasyonu hakkında bilgi vereceğim. Daha önce yazmış olduğum VCP-DCV Study Guide makale serimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VCP-DCV 2019 Study Guide

Ben daha önce SSO ile ilgili aşağıdaki gibi bir makale yazmıştım. Bunun için burada ayrıca SSO ve Platform Services Controller ile ilgili detaylı bilgi vermeyeceğim.

Platform Services Controller Nedir?

Ancak şunu tekrar belirtmem gerekiyor. vSphere 6.7 Update 2 ile birlikte External Platform Services Controller’in kullanılmayacağını belirtti. Buna bağlı olarak embedded psc kullanıyorsanız 15 taneye kadar linked mode kullanılabileceğini belirtti. External PSC’nin kaldırılmış olması çok iyi bir şey çünkü yapıyı daha basit kurgulayabiliyorsunuz. Ayrıca External PSC’den embedded’a geçiş için aşağıdaki makalelerden faydalanabilirsiniz.

External PSC Desteği Bitiyor

External PSC to Embedded PSC Migration – Bölüm 1

External PSC to Embedded PSC Migration – Bölüm 2

vCenter Server Appliance’i active directory’e dahil edip daha sonrasında active directory üzerinde bulunan kullanıcılarınız ile login olmak isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki makaleyi inceleyebilrisiniz.

vCenter Server Appliance 6 – Join Active Directory

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

5 1 vote
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bayram Şen
Bayram Şen

External PSC’nin kalkması gerçekten iyi oldu.

Yakup Korkmaz
Yakup Korkmaz

VMware alanında blogunuzu çok başarılı buluyorum. İleride sizin gibi bir blog sahibi olabilirim inşallah. 🙂

Başa dön tuşu
3
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x