Haberler

Microsoft’da URL Kısaltıyor

Merhaba;

Microsoft; facebook ve google ‘dan geri kalmamak için binged.it hizmetini çıkarıyor. Peki bu binged.it nedir? Facebook ve Twitter kullanan kişiler bunu bilir.

Mesela Twitter gibi bir yerde mesaj karakteri sayısı olduğu için; var olan uzun bir URL adresi yerine binged.it servisini kullanarak URL‘ yi kısa hale getiriyoruz. Yani kısaca; uzun bir adres girdiğinizde onu kolaylıkla okunup tarayıcı satırına yazılabilecek kısalığa getiriyor.

Bu sistem henüz test aşamasında tabi nezaman çıkar bilemem. Ama Microsoft daha önce bit.ly ile birlikte bu proje üzerine çalışmıştı.

İşin biraz garip tarafı ise; Is.gd, Fb.me, Goo.gl, bit.ly, nxy.in gibi kısacık alan adlarının yanında Binged.it oldukça uzun bir isim kalıyor:)

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x