Haberler

ASUS DSL-N16 Modem Kurulumu

Merhaba,

ASUS DSL-N16 Modem Kurulumu isimli bu yazımda ASUS DSL-N16 Modem kurulumu hakkında bilgi vereceğim.

ASUS DSL-N16 ADSL / VDSL kablosuz modem yönlendirici şık, gerçekten çok işlevlidir ve güvenilir performansa sahiptir. İnternet’e Ethernet veya DSL WAN (Geniş Alan Ağı) bağlantı noktalarını kullanarak bağlanabilir ve müşterilerin onu modem yönlendiricisi veya bağımsız bir kablosuz yönlendirici olarak kullanmasına izin verir. ADSL2 / 2 +, ADSL, VDSL2, fiber ve kablo servisleriyle uyumludur.

Kullanımı kolay ASUSWRT grafik kullanıcı arayüzü, ağınızı sizin için optimize etmek için güçlü kontrol sağlayan DSL-N16’nın gücünü ortaya çıkarır. 30 saniyelik kurulum ve kolay trafik yönetimi, ağdaki yeni kullanıcıların bile gelişmiş özelliklerinden yararlanabileceği anlamına gelirken, güç kullanıcıları IPv6 desteğini, çoklu kablosuz SSID’lerini ve şifreli VPN erişimini sevecekler.

DSL ve Ethernet İnternet bağlantıları ile tam esneklik:
– DSL-N16’da İnternet’e bağlanmak için iki yol vardır; DSL ve yazılım Ethernet WAN seçeneği vardır. DSL-N16’yı ihtiyaçlarınıza göre bir DSL modem Wi-Fi yönlendirici veya bağımsız bir Wi-Fi yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Biri arızalanırsa (ve sabitlendiğinde tekrar geri döner) bağlantılar arasında anında geçiş yapma veya daha fazla bant genişliği için birden fazla bağlantıyı birleştirme özelliği sayesinde, güvenilir, her zaman açık internet bağlantısı için mükemmeldir.

ASUSWRT ile sağlam kontrol ve optimizasyon:
– ASUSWRT Dashboard ile ağ uygulamalarının kurulumu, izlenmesi ve kontrolünün tamamı tek bir sezgisel kullanıcı arayüzünde bulunur. ASUSWRT, 30 saniyelik kurulum, çoklu cihaz algılama ve ağ performansınızdan en iyi şekilde yararlanan esnek ayarların yanı sıra, dB cinsinden sinyal / gürültü oranını gösteren özel DSL araçlarıyla yükseltildi ve kararlılığı kontrol etmenizi sağladı DSL bağlantısının. DSL trafik monitörü, WAN, kablolu ve 2,4 GHz kablosuz ağlarda gelen ve giden trafiği gösterirken, DSL Geri Bildirimi, yorumları, önerileri veya bağlantı sorunlarını doğrudan otomatik olarak DSL günlükleri bulunan teknik destek ekibine geri bildirmenizi sağlar.

– Çok mu oyun oynuyorsunuz veya zamanınızın çoğunu video akışıyla mı geçiriyorsunuz? Planlanan kullanımınız ne olursa olsun, DSL-N16, neredeyse her görev için ne kadar bant genişliğine öncelik verileceğini seçmenizi sağlayan Hizmet Kalitesi (QoS) özelliklerine sahiptir. Dene.

Kolay 30 saniyelik yönlendirici kurulumu:
– ASUS yönlendiricinizi 30 saniyeden daha kısa sürede * ve yalnızca 3 kolay adımda kolayca kurmak için akıllı telefonunuzu, tabletinizi veya PC’nizi kullanın. Kabloları yönlendiriciye bağlayın, bir Web tarayıcısı açın ve sizi anında internete bağlamak için kurulum sihirbazını izleyin.

– S tep1: Web tarayıcısını açın.
– Adım 2: Kimlik / Parola girin.
– Adım3: Bitti!

* ASUS tarafından test edilmiş ve onaylanmış kurulum süresi. Gerçek süre İSS, belirli bağlantı türü, konum ve diğer faktörlere göre değişebilir.
Şifreli uzaktan bağlantı için VPN sunucusu ve istemcisi

Sanal özel ağ (VPN) sunucusu ve VPN istemcisi ile, ev ağınıza uzaktan erişebilir veya şifrelemeyle internette gezinebilirsiniz, ücretli VPN hizmetlerine veya özel bir VPN sunucusuna gerek yoktur.

Ziyaretçileriniz için özel Wi-Fi:
Kişisel şifrenizi veya ağ kaynaklarınızı paylaşmanıza gerek kalmadan internet bağlantınızı misafirlerinizle paylaşın. ASUS Konuk Ağı, her biri kendi kullanım sınırları ve parolasına sahip üç adede kadar ayrı konuk ağını destekler. Misafirler birincil ağınıza veya bağlı diğer cihazlara erişemez.
Basit kurulum, gerçek zamanlı trafik ve bağlantı kalitesi izleme özellikli güçlü özellikler
Kullanımı kolay ASUSWRT Dashboard ile ağınızı tek bir sezgisel arayüzden kurabilir, izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

DSL-N16, sezgisel ASUSWRT grafik arayüzünde, ADSL bağlantısının kararlılığını izlemek için sinyal / gürültü oranı (SNR) ölçüm aracını içeren özel ADSL ile ilgili geliştirmeler sunar. Trafik izleme, WAN, kablolu ve kablosuz ağlar üzerinden gönderilen ve alınan verileri gösterirken, bir raporlama aracı, teknik günlük dosyaları otomatik olarak dahil edilerek, bağlantı sorunları hakkında doğrudan bir teknik destek ekibine geri bildirim göndermenizi sağlar.

Modem kurulumunu yapmak için ethernet kablosunu bilgisayarınıza bağladığınızda 192.168.1.1 IP adresini browser’a yazabilir daha sonrasında

kullanıcı adı: admin

şifre: admin

bilgileri ile login olabilirsiniz.

Sorularınız için aşağıdaki telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Hizmet Saatleri : 09:00-18:00

Telefon

0850 522 2787(ASUS)

Ayrıca yaşamış olduğunuz soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/HelpDesk/

Teşekkürler.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x