DigerleriHaberler

Samsung Note 4 Nasıl Yedeklenir?

Merhaba,

Bende Note 4 kullanıcısıyım ve üzerinde Android işletim sistemi olduğu için kişiler ister istemez yedekleme yapmak istiyor. Çünkü biliyorsunuz ki Android işletim sistemine eğer telefonunuzda bir antivirus kullanmıyorsanız virus bulaşma olanağı mevcut. Hatta ve hatta virus bulaşıp telefonunuza uzaktan kod bile gönderebilirler. Böylelikle telefonunuz resetlenmiş oluyor. Bu gibi durumlarda telefonunuzun yedeği olması gerekiyor eski haline geri getirmek için.

Ben Note 4 telefonumu Samsung Kies programı ile yedekliyorum. Alternatif bir program kullanmıyorum çünkü bu program çok stabil. Rehber’den tutunda uygulamalara kadar hepsini yedekliyor.

Aynı zamanda bu program le Samsung Galaxy S4 Yedekleme işleminide yapabilirsiniz.

Samsung Kies programını aşağıdaki link’den indirebilirsiniz.

http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Samsung-Kies

style=”display:inline-block;width:468px;height:60px” data-ad-client=”ca-pub-8417721755866298″ data-ad-slot=”4981797565″>

Programın kurulumunu anlatmayacağım zaten Next Next Finish ile biten bir kurulumu var. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bilgisayarımıza bağldıktan sonra zaten yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız. Burada herhangi bir ayarlama yapmadan Yedekleme / Geri yükleme sekmesine geçin.

2

Bu bölümde yedeklenmesini istediğimiz içerikleri seçiyoruz eğer zaten full backup almak istiyorsanız Tüm öğeleri seç’i işaretleyip Yedekle butonuna basıyoruz.

Peki bu yedeği nereye alıyor?

kies-yedek

Cihazınızın yedeğinin nereye alınacağını buradan belirleyebilirsiniz.

Yeri belirledikten sonra buradan tamam butonu ile çıkıyoruz ve Yedekle butonu ile cihazı yedeklemeye başlıyoruz.

Yedek alma işlemi uygulamalarınızn büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.Full backup olduğu için biraz zaman alabilir bu.

Yedekten geri dönme işlemide yine aynı bu menüden yapılıyor. Yedekten geri dön diyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparak aynı şekilde Galaxy S4 telefonunuzu ‘da yedekleyebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Samet Güneş
Samet Güneş

Merhaba. Ben telefonda kayıtlı olan Google hesabımın şifresini unuttum. Kies’le yedek alıp formattan sonra geri yükleme yaparsam Google hesabı da yüklenir mi? Şifre kurtar demeyin, seçeneklerin hepsini denedim, sıfırlayamıyorum parolamı.

Tibet Şendil
Tibet Şendil

Malesef program W10da çalışmadı. teşekkürler.

Mustafa Şaşmaz
Mustafa Şaşmaz

not 4 ekranım kırıldı bilgisayara yedeklemek istiyorum

Mustafa Şaşmaz
Mustafa Şaşmaz

rehberi bilgisayarda görmek istiyorum mümkünmü

onur
onur

https://www.samsung.com/tr/apps/smart-switch/ yeni uygulaması bunu kullanın

Başa dön tuşu
5
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x