Haberler

Windows 7 İçin Windows XP Arayüzü

Son dönemlerde bilgisayar birçok kişinin hayatı oldu. İşletim sistemleri üzerinde birçok farklı değişiklik göze çarpmaktadır. Windows 98, Windows XP diyene kadar Windows 7 gibi son sürüm bir işletim sistemi ile tanıştık. Ancak birçoğumuz, hala Windows XP’nin kullanışlılık bakımından diğerlerinden çok daha iyi olduğu kanısını taşıyoruz. Son dönemlerde bu konuda artan tartışmaların sonucunda artık Windows 7 içinde bir XP arayüzü tasarlandı.

Daha önce Windows XP için Vista arayüzü tasarlanmış ve çok tutulmuştu. Bununla birlikte bilgisayarların işleyişinde son derece önemli olan arayüzler, görsel açıdan da insanlara farklılık sunmaktadır. Ancak Windows 7 sisteminde XP arayüzüne geçiş biraz zorlayacaktır. Uzun süredir Windows 7 arayüzü kullanan bireyler, yine Windows 7 için tasarlanan XP arayüzüne alışmaları zaman alacaktır. Arayüz, sistemin tamamını değiştirmediği için Windows 7 işleyişi aynen sürecek ancak görüntü CP olarak dizayn edilecektir. Bu da birçok kullanıcıyı aynı oranda zorlayacaktır.

Windows XP’de kullanılan arayüz tasarımları ile bu sistemler birebir farklılık gösterdiği için bilgisayar kullanıcıları açısından farklı bir deneyim olacak kanısındayız. Arayüz, internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanmıştır. İsteyen tüm bilgisayar kullanıcıları, programı sorunsuz bir biçimde indirerek Windows 7’de XP teması deneyimini yaşayabilir.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x