Linux İşletim Sisteminin Gelişim Aşaması

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde Linux kategorisine yazıldı.

Bilindiği gibi dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi Linux’tür. Linux işletim sistemi, her ne kadar yeni üretim bilgisayarlarda çok fazla tercih edilmese de kurumsal bilgisayar donanımlarının vazgeçilmez işleticisi durumundadır. Buna bağlı olarak Linux, son dönemlerde inanılmaz bir çıkış içerisine girmiştir. Linux işletim sistemi, bünyesinde barındırdığı özellikleri Windows’u örnek alarak geliştirmiş ve zaman içerisinde bu işletim sistemi ile yarışır hale gelmiştir. Son dönemlerde Linux sistemleri için özel parçalar üretilmeye de başlandığı haberi ortaya çıktı.

Linux işletim sistemi ile artık bilgisayarlar daha farklı bir işleyiş kazanacak. Linux işletim sisteminin gelişim aşaması, aslına bakılırsa çok zorlu bir dönemi temsil etmektedir. Şayet şuanda çok kullanılan 3 adet işletim sistemi var ancak hiçbiri Windows kadar tercih edilmiyor. İşletim sistemleri, Windows sistemini örnek alarak bulundukları sistem üzerinde fazlası ile gelişmek amacındadırlar ancak gelişim aşamaları çok farklı işlemektedir. Normalde kurumsal sistemler üzerinde kullanılan Linux, artık tüm bilgisayar sistemleri üzerinde ek donanımlar ile kullanılabiliyor. Bu da Linux sisteminin büyük bir gelişim sürecine girdiğinin bir göstergesidir.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments