Haberler

Microsoft ve Linux Rekabeti

Merhaba;

Microsoft Mobile işletim sistemlerinde; PC işletim sistemlerine oranla istediği başarıyı yakalayamamıştır.Microsoft‘un açıklamalarına göre 2010 yılında bu durumun değişeceğini belirtiyor. Piyasa ‘da bulunan Linux mobile işletim sistemleri Microsoft ‘a oranla daha düşük maliyetli olduğu için çoğu kişi bunu tercih ediyor. Ancak Microsoft bu tercih durumunu değiştirmeyi düşünüyor.

Microsoft adına konuşan Robbie Bach, yeni çıkacak olan Windows Mobile 7.0‘ın kalitesini çoğu mobil işletim sistemi üreticisi yakalayamayacak.. Bach, Windows Mobile 7.0‘ın farklı cep telefonları için tek bir işletim sisteminin yeterliliğini kanıtlayacağını ve bunun yanı sıra yazılımcılar için çok daha az uğraşla, çok daha gelişmiş uygulamalar hazırlamayı mümkün kılacağını da söyledi.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x