Microsoft Windows XP Kullanıcıları Dikkat!

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde Haberler kategorisine yazıldı.

Merhaba;

Piyasada karşılaşmışsınızdır yeni çıkan ufak bilgisayarlarda (Netbook) halen Windows XP işletim sistemi kullanılmakta. Windows XP‘nin resmi olarak Lisans satışı bittiği halde ve desteği kalktığı halde; Netbook üreten firmalar halen Windows XP işletim sistemini Netbook ‘larda kullanıyor.Ancak; Windows XP üzerinde gelen FlashPlayer 6 ‘da güvenlik açığı çıktı. Yani orjinal olarak üzerinde gelen FlashPlayer‘da.

Adobe; FlashPlayer 6‘ya desteğini 2006 yılında kesmişti. Buna karşılık Microsoft‘un yaptığı açıklamada: Windows XP ile dağıtılan Adobe FlashPlayer 6′nın;  zararlı içerikli sitelere (virüs, spam, malware) girilmesi durumunda dışarıdan bir kod çalıştırmasına olanak verecek bir açığın bulunduğunu açıkladı. Yani kısacası exploit tarzı bir yazılımla bilgisayarınıza 2. 3. şahıslar girebilir demek istiyor.

Microsoft ‘un açıklamasını Security Advisory başlığı altında buradan görebilirsiniz. Diğer yandan FlashPlayer ‘ınızı güncellemek için buradaki adresten yararlanabilirsiniz.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments