Haberler

En İyi İşlemci Tartışması

Bildiğiniz gibi işlemciler, bilgisayarların işleyişi için çok önemli donanım parçalarıdır. Bu parçalar, bilgisayarın temelini oluşturan parçalardır ve işleyiş açısından çok önemlidir. Son dönemlerde en iyi işlemci hangisi tartışması internet sitelerinde sıkça karşımıza çıkan bir tartışmadır. Bildiğiniz gibi şuan işlemciler arasında en çok tercih edilenler İnter Pentium ve AMD Athlon isimli işlemci markalarıdır. Bu tartışmanın yanıtı, çeşitli araştırmalar sonucu yanıt buldu ve en iyi işlemci hangisi sorusuna yanıt bulduk.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda en çok kullanılan işlemci markası İntel olarak biliniyor. AMD Athlon, İntel isimli işlemciye kadar biraz daha arka planda kalmaktadır. AMD Athlon, genel olarak oyunları çalıştırmak için oluşturulmuş bir işlemci sistemi olduğundan dolayı sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak İntel işlemci hem oyunlar, hem kurumsal işlemler hem de günlük bilgisayar kullanımı için son derece elverişli bir sistemdir. Özellikle İntel firmasının son çıakrdığı işlemci olan İntel Core i7 işlemci, çağın ötesinde bir işlemci gücü olarak görülüyor ve son derece kaliteli özellikleri ile diğer işlemci markalarının açık ara önüne geçiyor. İntel işlemci, şuanda araştırmalar sonucu en iyi işlemci markası olarak belirlenmiştir.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x