Haberler

Windows Server “8” İlk Bilgiler

Los Angeles’ta devam etmekte olan Microsoft Worldwide Partner Conference etkinliğinde bir sonraki sunucu sürümümüz olan Windows Server Codename “8” içinde yer alacak yeni sanallaştırma özelliklerinin kısa bir demosu yapıldı. Hyper-V yeni sürümüne yüzlerce yeni özelliğin eklendiği ve bunların önümüzdeki günlerde, özellikle de Eylül ayında gerçekleşecek Build konferansında çok daha detaylı olarak anlatılacağı vurgulanarak 2 yeni özellik açıklandı.  


 


·         16+ vCPU desteği: Demo esnasında 16 sanal işlemci kullanan bir VM gösterildi ve 16 sayısının max limit olmadığı belirtildi.


·         Hyper-V Replica: Uygulama tutarlı ve asenkron bir VM replikasyon teknolojisi olan Hyper-V Replica ile müşterilerimiz sunucu ya da depolama üreticisinden bağımsız olarak farklı veri merkezleri arasında kolay ve ekonomik Disaster Recovery senaryoları hayata geçirebilecekler.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x