Haberler

Win 7: Tarayıcı seçim ekranı ortaya çıkıyor

Windows 7’nin tarayıcı seçim ekranı ortaya çıktı; tartışmalar alevlendi: Rakipleri rahatsız eden ne?

Win 7: Tarayıcı seçim ekranı ortaya çıkıyor
Bu seçim ekranı henüz sadece bir maket

Microsoft’un internet tarayıcı seçim ekranı çözümü hala sıkıntıda. Daha önce bu konuyla ilgili pek çok haber yaptık. Avrupa Birliği’nin Windows 7’ye IE 8’le çıkma izni vermemesi üzerine Microsoft çözüm geliştirmişti. MS’in belalısı Opera’nın istekleri buna karşın bitmiyordu.. Bütün bunların üzerine gelen son darbe Firefox’tan olmuştu.

Ancak Microsoft bütün bu tepkilere karşın seçim ekranının oldukça iyi bir çözüm olduğunda ısrarcı. Microsoft İngiltere’nin OEM&WGA Pazarlama Müdürü Laurance Painell “Teklif oluşturuldu ve sunuldu. Henüz kesin detayları açıklanmadı. İşte bu yüzden hala oldukça esnek olduğunu düşünüyorum” dedi.

Seçim ekranının maketinde Internet Explorer en solda yer alırken, diğer tarayıcılar sağa doğru uzanıyordu. Haliyle IE ilk tercih olarak yer alıyordu. Mozilla CEO’su Baker’ın iddiaları da buna dayanıyordu ve detayların önemli olduğunu vurguluyordu.

Laurance Painell’in açıklaması ise maketteki detayların değişime açık olduğunu bir kez daha vurgulayarak, Microsoft’un sert bir tavır almadığını, çözüm istediğini ortaya koydu.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak : Chip

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x