Haberler

Steve Jobs görevi devretti…

Elmanın vitamını kaçtı!Apple’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Steve Jobs görevinden ayrıldı. Jobs’tan boşalan CEO’luk görevine ise Tim Cook getirildi.

Kararın açıklanmasının ardından Apple hisselerinde kayıp bir ara yüzde 6’yı geçti. Fakat daha sonrasında gelen alımlarla hisselerdeki değer kaybı yüzde 5’lere geriledi.


JOBS’UN DUYGUSAL MEKTUBU: MAALESEF O GÜN GELDİ
İşte teknoloji dünyasının en büyük efsanelerinden biri olarak kabul edilen ve TIME dergisine tam 7 defa kapak olmuş olan Apple CEO’su Steve Jobs’un istifa mektubu:

24 Ağustos 2011 – Apple Direktörler Kurulu ve Apple Ailesi

Size her zaman söylemiştim; Eğer bir gün gelir de Apple CEO’su olarak görevlerimi ve benden olan beklentileri daha fazla yerine getiremeyecek durumda olursam, bunu herkesten önce benden duyacaksınız. Maalesef o gün geldi.

Şu anda Apple CEO’luğundan istifa ediyorum. Eğer Direktörler Kurulu için bir sakıncası yoksa bir Apple çalışanı, direktörü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet etmekten mutluluk duyarım.

Görevi devretmemin ardından Apple COO’su (Operasyon Direktörü) Tim Cook’u yerime CEO olarak kesinlikle öneriyorum.

Apple’ın önünde en parlak ve en yenilikçi dönemi duruyor. Bu dönemi izlemeyi ve yeni görevimle buna katkıda bulunmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

En iyi dostlarımdan bazılarını Apple’da edindim. Bunca yıl omuz omuza çalışma imkanı verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.


www.haberturk.com

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x