Putty Kullanarak Citrix XenCenter Console Ekranına Bağlanmak

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 14 Mayıs 2012 tarihinde Digerleri kategorisine yazıldı.

Merhaba, bu yazımda Donanımsal olarak XenServera bağlanamadığımızda yada IT adminler için kolay bir yöntem olan Remote Console ekranına anlatacağım. Eğer Serverınız üzerinde ILO, RAS, DRAC vb bir remote menagement console yok ise üzülmeyin burda devreye putty giriyor.


Putty


http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html


Linkten Putty’i indirerek çalıştırıyoruz.XenServer Host ipmizi yazıp Open diyerek Session başlatıyoruz.Root ve şifre girerek Enter’a basıyoruz.Bu ekranda ise ufak bir ayrıntı gözümüze çarpıyor. Menagement Console ekranına bağlanmak için xsconsole yazmamız gerektiğini  belirten bir uyarı alıyoruz.


Xsconsole yazıp entera basıyoruz.Evet yaptığımız işlemler neticesinde Putty ile Citrix Xen Server Menagement Consoluna bağlanmış buluyoruz.


 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments