Objective. 4.3 – Set up a content library

tarafından 15 Eylül 2019 tarihinde VMware, VMware ESXi, VMware vCenter kategorisine yazıldı.

Merhaba,

VCP-Study Guide makale serimizin bu bölümünde content library hakkında bilgi vereceğim. Content Library Nedir? Öncelikle bu sorumuzun cevabını yanıtlayacağız ve daha sonrasında Content Library nerelerde kullanılır bunlardan bahsedeceğiz. VCP Study Guide makale serisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VCP-DCV 2019 Study Guide

Daha önce Content Library ile ilgili bir makale yazmıştım. Bu yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

vSphere 6.5 Content Library Nasıl Kullanılır?

VMware vCenter Server 6 – Content Library

Content Library ilk olarak vSphere 6.5 ile birlikte duyuruldu. Content library sayesinde, vCenter Server’lar arasında veri paylaşımı yapabiliyorsunuz. Burada barındıracağınız verinin çok bir önemi bulunmuyor. Isterseniz template, iso isterseniz de bambaşka bir dosya barındırabilirsiniz. Bunları farklı vCenter Server’lar ile paylaştırabilir hatta buradan deployment sağlayabilirsiniz. Örneğin, bir template dosyasınız bulunuyor Content Library üzerinde. Bu template’den yeni virtual machine’ler oluşturabilirsiniz. Ayrıca vSphere 6.7 Update 2 ile birlikte VM template senkronizasyonu geldi. Bir VM Template’i AWS’deki VMware Cloud’a senkronize edebileceksiniz.

Ben daha önce Content Library ile ilgili detaylı bir makale yazdığım için bu ölümde ekstra olarak birşey belirtmeyeceğim. Bunun için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

vSphere 6.5 Content Library Nasıl Kullanılır?

Umarım faydalı olmuştur.

Iyi çalışmalar.

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir