Haberler

Microsoft’tan dev hata!

Microsoft planladığı gizli sosyal ağ projesini kendi kendine açık etti


Ortaya çıkan sırrı yetkililer her ne kadar “Basit bir iç tasarım projesi” olarak adlandırsa da, servisin yeni bir sosyal ağ projesi olabileceği konuşuluyor.   
Sır gibi saklanan proje Tulalip’in tanıtım sayfası, yanlışlıkla socl.com adlı internet sitesinde yayınlandı. Ntvmsnbc’nin haberine göre Yapılan hatanın geçtiğimiz Perşembe günü farkına varılması üzerine, Microsoft projeyle ilgili iletiler yayınladı.

Açıklamalarda, Tulalip servisinin reklamının yanlışlıkla yapıldığı socl.com’ un, Microsoft Araştırma Ekibi tarafından geliştirilen bir iç tasarım projesi olduğu ve yanlışlıkla yayınlandığı belirtildi.

Microsoft gibi dev bir ismin sosyal ağ trendine kendini dahil etme ihtimalinin yüksekliği ise, “basit bir iç tasarım projesi” iddialarına inanılmasını güçleştiriyor. Konuyla ilgli bir iddiaya göre ise yapılan hata kasıtlı; Ağızdan kaçanlar da planlanmış bir piyasa yoklama stratejisi. Kafaları karıştıran diğer bir ayrıntı ise, Tulalip sayfasına ait alan adının ‘social’ın kısaltması olan Socl.com olarak alınması.


 Socl.com’da yanlışlıkla açıklanan projenin kısa bir süre içinde geliştirilmesi ve hakkında resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.


Kaynak:HaberTÜRK

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x