Haberler

Bilgisayarınız Windows 8’e Hazır Mı?

Microsoft’un dünya çapındaki iş ortaklarının bir araya geldiği konferansta Windows 8 için gerekli olan sistem gereksinimleri konusunda bilgi verildi.


Konferansta verilen bilgilere göre Windows 7’yi çalıştırabilen her bilgisayar Windows 8’i de çalıştırabilecek.


“Windows 8 çok geniş bir aralıktaki konfigürasyonlarda çalışabilecek, Windows 7’nin sistem gereksinimleri Windows 8 için de geçerli olacak.


 Belki daha düşük sistem gereksinimi bile olabilir. Windws 8’in kullanıcıların sistemlerine göre kendisini ayarlayabilme yeteneği olacak” diyen Microsoft Başkan Yardımcısı Tami Reller böylece kafalardaki sorulara cevap vermiş oldu.


Windows Vista ve Windows 7’nin sistem gereksinimleri birbirinin aynısı olduğu için bu açıklama aynı zamanda Windows Vista çalıştırabilen bilgisayarların Windows8’i de sorunsuz çalıştırabileceği anlamına geliyor.


Windows 7 ‘nin minimum sistem gereksinimleri; 1 GHz işlemci, 1 GB bellek, 16 GB disk alanı ve DirectX9 uyumlu ekran kartı olarak açıklanmıştı.


Bilgisayardan performanslı bir şekilde yararlanabilmek için açıklanan minimum sistem gereksinimlerinin komik olduğunu düşünebilirsiniz fakat özellikle Netbook üreticileri ve düşük konfigürasyonlu ofis bilgisayarı üreticileri için Windows 8’in ek bir külfet getirmeyecek olması iyi bir haber.


Kaynak;ShiftDelete

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x