Haberler

Microsoft Silverlight 4 çıktı

Merhaba;

Microsoft; ağ uygulamaları için animasyon, vektör, 3D grafik ve görüntü oynatma imkânları sağlayan zengin internet uygulamaları geliştirme düzlemi olan Silverlight‘ın yeni sürümünü indirmeye sundu. Yeni sürüm öncekilerden farklı olarak, Google‘ın Chrome’u da destekliyor.

Yeni sürüm ile birlikte Webcam ve mikrofon desteği ile birlikte çoklu streaming yayın, çıktı koruması ve offline DRM desteği geliyor.  Daha fazla özellik yani; Çoklu monitör desteği, daha yüksek performans gibi özellikler için Silverlight‘ın yeni sürümüne geçin.

Zengin internet içeriğinin sunulduğu uygulamalarda başarılı bir platform olan Silverlight, Windows Phone 7 için de önemli bir platform.

Yaygınlık konusunda sıkıntısı olmayan Silverlight, 3. sürümüyle 2009 yazında bütün bilgisayarların ve cep telefonlarının %33‘ünde kuruluydu. Şimdi bu oranın %45‘e ulaştığı tahmin ediliyor.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x