Digerleri

Kısayol dosyaları Acrobat Reader iconları olarak gözüküyor

Merhaba,


Tüm kısayol simgeleri Acrobat Reader ikonu olarak görünüyor problemi yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak çözüm oluşturabilirsiniz.


Problemin kaynağı iconcache dosyasının bozulmasından kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce sisteminizin yedeğini almayı unutmayınız.


Yöntem 1 :


1. Win7 için buradaki reg dosyasını indiriniz. Vista için buradaki reg dosyasını indiriniz.


2. Zipli dosyayı ayrıştırdıktan sonra içerisindeki reg dosyasını çalıştırın.


3. Sisteminizi yeniden başlatınız.


Yöntem 2 :


1. Gizli dosyaları ve klasörleri görünür duruma getirin.


2. C:\Users\Owner\AppData\Local\ (Owner kullanıcı adıdır ve sisteminizde farklılık gösterebilir) yoluna ilerleyin ve IconCache.db dosyasını silin.


3. Sisteminizi yeniden başlatın.


Yöntem 3 :


1.  Tüm programlarınızı kaydedip kapatın.


2. Ctrl + Shift + Esc tuş kombinasyonu ile Görev Yöneticisini açın.  Çalışan işlemlerden Explorer.exe bulun ve görevi sonlandırın. Daha sonra Görev yönetici penceresinde Dosya “Yeni Görev” seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede CMD.EXE yazın ve görevi başlatın. Ve aşağıdaki komut satırını uygulayın.

CD /d %userprofile%\AppData\Local
DEL IconCache.db /a
EXIT

3. Görev Yöneticisinde Dosya “Yeni Görev” seçeneğine gelin ve Explorer.exe yazıp çalıştırın. Sisteminizi yeniden başlatın.


Yöntem 4:


Yeni bir administrator hesabı oluşturun ve kontrol edin eğer sorun giderilmiş durumda ise problemli hesabı yeni hesaba aktarın.


Not : Referans linki http://kb2.adobe.com/cps/860/cpsid_86069.html


 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x