VMwareVMware ESXiVMware vCenter

Güncel VMware Tools ‘u VMware’dan download edin

Merhaba,

VMware Tools‘u ESXi kullanan herkes biliyordur.Guest’in Hypervisor ile harberleşmesini sağlayan programdır.Bazen bazı sebeplerden dolayı VMware Tools’u güncellemek isteyebilirsiniz.Örnek veriyorum; ESXi 5.1 kullanıyorsunuz guest üzerinde sağ click yapıyorsunuz ve Install VMware Tools diyorsunuz.Evet doğru olan budur.Ancak bazen öyle istisna durumlar oluyor ki ESXi üzerinde gelen VMware Tools’dan daha güncel bir VMware tools kurmanız gerekli olabiliyor.Veya kurmuş olduğunuz OS, ESXi üzerinde gelen VMware Tools’u desteklemiyor olabilir.

Böyle bir durumda herkes VMware Tools’u bulmak için google ‘da aramalar yapıyor.Ancak VMware’ın; VMware Tools paketlerinin toplandığı bir adres var.Bu adres’den kurmuş olduğunuz işletim sistemine göre istediğiniz paketi indirebilirsiniz ve bunları iso ‘olarak sanal makinanıza  mount edebilirsiniz. Bu paketlerin ortalam büyüklüğü 45 mb civarıdır.

vmware-tools

Yukarıda gördüğünüz gibi bu paketlerin hepsine ulaşmanız için buradaki adres veya aşağıdaki adres’e giriş yapabilirsiniz.

https://packages.vmware.com/tools/esx/index.html

Peki enson versiyonu yüklemenizin size ne gibi faydası var?

Video performansı, klavye ve mouse performansı gibi iyileştirmeler mevcutdur.Unutmayın VMware Tools’u nekadar güncel tutarsanız okadar guest’leriniz sağlıklı olacaktır.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
taha
taha

O kadar makale hazırlamışsının hangisini neden indirceğimize dair bilgi verir isnan

Başa dön tuşu
2
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x