Haberler

Google’dan Rekor Ciro

Bu yılın ikinci çeyreğine ait finansal sonuçları açıklayan Google elde ettiği ciro ile yine düşmanlarını çatlattı. Larry Page, elde edilen cironun bir rekor olduğunu söyledi.Google’dan yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan 3 ay boyunca tam 9.02 milyar dolarlık bir ciro elde edildi. Geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığından %32’lik bir artışa tekabül eden bu rakamı açıklayan CEO Larry Page 9 milyar doları aşarak bir rekora imza attıklarını söyledi.Aynı dönemdeki net kar ise 2.51 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen senenin ikinci çeyreğinde net kar 1.84 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Google bu cironun %69’unu kendisine ait sitelerden elde ederken, geriye kalan kısmı farklı kanallardan elde etti.

Ayrıca bir diğer önemli nokta da operasyon giderlerinin 1.99 milyar dolardan 2.97 milyar dolara çıkmış olması.

Rakamları açıklayan Larry Page ayrıca her gün Android kullanan 550.000 yeni cihazın kullanıma girdiğini açıkladı. Geçen ay bu rakam 500.000 olarak açıklanmıştı.

Android Market’ten indirilen uygulama sayısı da toplamda yaklaşık 6 milyara ulaştı.

Anlaşılan o ki Google’ın sektördeki hâkimiyeti giderek büyüyor ve arama motoru devi adeta bir para basma makinesinden daha hızlı çalışıyor.


Kaynak:shiftdelete

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x