Haberler

Google Chrome ve İnternet Explorer rekabeti

Merhaba;

Chrome internet tarayıcı ile MSN Video Player‘a giren kullanıcılar uyari ile karşılaşıyorlar..Peki bu uyari nedir derseniz;

En son, en güncel, hatta beta test Chrome tarayıcılar bile Microsoft’un “Daha güncel bir internet tarayıcı kullanın” uyarısıyla karşılaşıyor.

Beta sürecinden çıkan MSN Video Player’ın uyarı mesajı aslında en son sürüm Chrome kullananlar için oldukça ilginç, çünkü onlar zaten en güncel Chrome’u kulanıyor. Uyarı mesajı tam olarak şu şekilde:

“MSN Video’nun sunabileceklerini en iyi şekilde tecrübe etmek için Internet Explorer 8 ya da Firefox 3 gibi daha güncel tarayıcıları tavsiye ediyoruz.”

Bunun sebebi ise; bazi sayfalarin Silverlight ile yapılmıs olmasi.Tabi durum böyle olunca internette kullananılan tarayıcıların Silverlight ‘i desteklememesi sorun yaratiyor..Benim tavsiyem Google Chrome; Silverlight ‘i destekleyene kadar İnternet Explorer kullanmaya devam edin.Sonucta Microsoft işletim sistemi kullanıyorsaniz bununla birlikte en iyi ‘de İnternet Explorer çalışır..

Kolay gelsin..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x