DigerleriMicrosoft

Biztalk icin Oracle Database 11g yuklenmesi

Merhaba;

Biztalk Server ‘i kısaca özetleyecek olursak;

Farklı platformların arasındaki tercümandır diyerek özetleyebiliriz, müşteriler, taşımacılar, devlet ve gümrük kanalları, bankalar gibi bir çok farklı kuruluş birbirleri ile sürekli bir iletişim içerisindedir.

Fakat her bir kurum farklı uygulama, veritabanı veya protokol kullanabilir, Biztalk Server bu noktada devreye girerek farklı dillerin birbiriyle konuşmasını ve iletişimini sağlamaktadır.Yani aracı kurum gibi diyebiliriz:)

Oracle Client kurulumu için; elimizdeki setup dosyasını çalıştırıyoruz.

Kurulum aşamasında ilk olarak karşımıza gelen Welcome (Hoşgeldiniz) ekranını Next ile geçiyoruz.

Bu ekranda Custom seçeneğini seçiyoruz.Çünkü gerekli ayarlamaları kendimiz yapacağız. Product Languages bölümünden istenilen yükleme dilini seçiyoruz.Ben Türkçe ve İngilizce yapmanızı öneriyorum. Gerekli düzenlemeleri yaptıkdan sonra Next ile devam ediyoruz.

Install Location ekranında Default dizinden farklı bir yol verebilirsiniz. Eğer herhangibi değişiklik yapmayacaksak Next ile devam ediyoruz.

Product Specfic Prerequisite Checks ekranında hataların olup olmadığını kontrol ediyoruz. Hata yok ise Next ile devam ediyoruz.

Available Product Components ekranından Biztalk Server için gerekli olan bileşenleri yüklüyoruz. Dilerseniz Select All butonuna basarak bütün bileşenleri seçip Kuruluma Next ile devam edebilirsiniz.

Oracle MTS Recovery Service Configuration ekranında 2030 port numarasını giriyoruz.Oracle Database ‘in kullandıgı port numarasıdır bu.

Summary ekranında; kurulum başlamadan önceki son kontrolleri yapıyoruz. Kurulum aşamasında ayarladığımız bileşenlerin listesini görüyoruz.Herhangibi bir eksiklik yoksa Install butonuna basıyoruz ve kurulumu başlatıyoruz.

End of installation ekranında kurulumun başarıyla sonuçlandığını görüyoruz. Exit ile kur işleminden çıkıyoruz.

Bir başka makalede görüşmek üzere..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x