Microsoft

Windows Server 2008 GPO Yedeklemek

GPO’ları Group Policy Management Console da daha sonra geri yükleyebilmek üzere yedekleyebiliriz.Böylece herhangibi bir sorun anında yedeği geri yükleyip sorunu çözmüş oluruz.

Start – Programs- Administrative Tools – Group Policy Management tıklıyoruz.

GPO Backup

Group Policy Management Console’u başlatıyoruz.Burada Domains ve Group Policy Objects düğümlerini genişletiyoruz.Eğer tüm GPO’ları yedeklemek istiyorsak GPO üzerinde Sağtuş tıklıyoruz ve Backup seçeneğini seçiyoruz.

Backup

Back Up Group Policy Object; GPO’ların nereye yedekleneceğini göstermemiz gerekiyor.Browse tıklıyoruz.GPO yedek dosyasının nerede tutulmasını istiyorsanız orayı gösterip Ok tıklıyoruz.Description kısmına ise; aldığımız yedeğin içeriğini yazıyoruz.Ben burada “Tayfundeger.com backup all GPO” yazdım.Alanları doldurduktan sonra Back Up tıklıyoruz.

Back Up

Ve BackUp işlemimiz başlıyor.GPO’nun büyüklüğüne göre süre uzayıp veya kısalacaktır.

Back Up finish

Back Up işlemi bittiğinde; hangi bölümlerin yedeklendiğini gösteren bir ekran çıkıyor karşımıza.Ok butonuna tıklıyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz.

Bir başka makalede görüşmek üzere..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x