HaberlerMicrosoft

Windows 7 ‘ye SP1 Geliyormu?

Merhaba;

Son çıkan haberlere göre Microsoft; Windows 7 için SP1 çıkarmaya hazırlanıyor. Windows 7; XP ve Vista işletim sistemlerine oranla daha güvenilir ve ileri seviye bir işletim sistemi olduğu için çoğu kişi gelecek SP1 sürümüne SP2 gözüyle bakıyorlar..Ben açıkcası çok fazla bir güncelleştirme beklemiyorum.

Ama söylentiler arasında yeni güncelleştirme ile birlikte USB 3.0 standartlarına gelişmiş destek gelicekmiş. Tabi bunun yanında çok az bir kısım bug kapatılacak ve klasik olarakda Wi-Fi geliştirmeleri yapılacak. Yani yeni gelen SP ile birlikte öyle çok büyük bir değişim beklemeyin. Ama Windows 7 Microsoft‘un göz bebeği olacağı için Vista ve XP‘de olduğu gibi Service Pack rezaleti cekmeyeceğimizi umuyorum. Server Pack ‘i  bukadar kısa süre de cıkarmalarının sebebinide şuna bağlıyorum; Çoğu kişi artık, Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkardığında taa ki Service Pack güncellemesi gelene kadar o işletim sistemini kullanmıyorlar. Yani bir nevi beta gözüyle bakılıyor. Bukadar kısa sürede Service Pack haberlerinin çıkarmasınıda bir nevi buna bağlıyorum. Ancak Service Pack ‘in nezaman çıkacağına dair bir açıklama daha yapılmadı. Sanırım Mart veya Nisan aylarına doğru doyurucu bir açıklama yapılır.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x