VMwareVMware ESXiVMware vCenter

VMware Network Port Şeması

Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan KB2054806  hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Bu KB içerisinde VMware Network port diagram’ı detaylı olarak anlatılmıştır. Bu şema aşağıdaki ürünleri kapsamaktadır.

  • VMware ESXi 5.x
  • VMware vCenter Server 5.x
  • VMware vCloud Director 5.x
  • VMware Update Manager
  • vCenter Orchestrator

network-port

Bu şema’da hangi port’un hangi ürünler ile kullanılması gerektiği yönünde detaylı olarak bilgi verilmiştir. Yani kısaca örnek vermek gerekir ise, ISCSI kullanan bir Esxi’in hangi port üzerinden haberleşme yapacağını bu şemadan görebilirsiniz. Aslında vCenter 5.1 Kurulum Bölüm 1  makalesinden sonra birçok mail aldım bu port’ları açmasak herhangi bir sorun olurmu diye. Gerçekten gözle göremiyorsunuz o portların kullanıldığını oyuzden herkes’in aklında soru işareti oluşuyor.

Bunu ortadan kaldırmak için VMware geçtiğimiz günlerde KB2054806 makalesini yayınladı. Bu şema aslında 4 tane KB kaynak alınarak hazırlandı. Bunları inceleyecek olursak;

Ancak yukarıdaki KB’ler belirtmiş olduğum KB’ye göre biraz daha eskidir. Bu KB Haziran 2013’de yayına verildi. Oyüzden incelemenizi kesinlikle öneriyorum.

VMware Network Port Diagram ‘ı burada bulabilirsiniz: http://kb.vmware.com/kb/2054806

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x