VMware

Vembu BDR Suite 4.0 GA

Merhaba,

Vembu BDR Suite’in 4.0 GA sürümü release oldu. Download etmek için aşağıdaki link’i kullanabilirsiniz.

https://www.vembu.com/vembu-bdr-suite-download/

Kısaca Vembu BDR Suite 4.0 ile birlikte gelen yenilikleri inceleyelim. Bu versiyon ile Hyper-V Cluster‘da çalışan virtua lmachine’leri artık yedekleyebiliyoruz. Yedekleme esnasında virtual machine’ler farklı bir host’a migrate olsa bile yedekte herhangi bir kesinti yaşanmıyor.

Virtual machine’lerin backup’ı alınırken CBT teknolojisinden faydalanıyor ancak CBT başarısız olması durumunda, checksum-based incremental technology kullanılarak backup’lar alınmaya devam ediliyor. Vembu Credential Manager sayesinde host’larınızın şifre bilgilerini merkezi bir yerden yönetebilirsiniz. Vembu BDR Sutie 4.0’da açıkcası Hyper-V ile ilgili bir çok yenilik bulunuyor. Zaten firma kendiside bu versiyonda Hyper-V tarafındaki iyileştirmelerden bahsetmiş.

Diğer gelen yenilikleri kısaca sıralayacak olursak;

  • Full backup sırasında virtual machine’e yeni bir disk eklenir ise bunun backup’ı yanlızca bir sonraki backup’da alınabiliyordu. Ancak 4.0’da yeni bir disk eklendiğinde art arda backup alabiliyorsunuz.
  • Yedekleme sırasında network kaynaklı bir sorundan dolayı kesinti yaşarsanız, Vembu otomaitk olarak yeniden bağlantı kurmayaı deneyecektir.
  • VMware’de bir virtual machine’i restore ederken, CPU, Memory gibi donanım bilgilerini değiştirerek restore yapabilirsiniz.
  • Hyper-V sunucular için Application aware özelliği seçilebilir.
  • Quick VM Recovery report sayesinde rapor oluşturabilirsinz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki link’i inceleyebilirisniz.

https://www.vembu.com/blog/vembu-bdr-v4-0-generally-available-hyper-v-cluster-backup-major-features/

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Aslan
Mustafa Aslan

Yeni sürümü geldi mi bilmiyorum ama 4.0 sürümü gerçekten çok başarılı.

Muhammed Bozkurt
Muhammed Bozkurt

ilk defa duydum deneyeceğim

Bekir Özcan
Bekir Özcan

Sanal makine yedeklenirken herhangi bir kesinti olmadan yedeklenmesi şahane bir şey, hemen deneyeceğim.

Burak Çelik
Burak Çelik

Yeni sürümü var mı yoksa 4.0 en güncel sürüm mü?

Kemal Özer
Kemal Özer

Kesinti olmuyor ama şunu merak ediyorum. Sanal makinemizde veri işleyen bir program çalışırken yedek alırken ne oluyor? En son aldığı veriyi mi yedekliyor acaba?

furkan
furkan

Merhabalar.
Öncelikle bu makaleyi yayımladığınız için teşekkürler.Başarılarınızın devamını diliyorum.
Kendi kişisel projemde postgresql de verilerin birden fazla bilgisayarda multi-master replication aracılığıyla tutulmasını amaçlıyorum da,bu iş için bdr ı araştırırken sizin makalenize denk geldim . İsim benzerliği değilse eğer,işletim sistemi Windows 10 için.uygun mudur,uygunsa önceki bdr(veritabanı eklentisi) sürümleri gibi verileri bulutta mı tutuyor acaba?
Bir de Program ekle-kaldır dan tüm bilgisayarda Hyper-V yi açmak gerekiyor herhalde ve sanal makineler için herhangi bir kurulum farkı var mıdır acaba

Başa dön tuşu
7
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x