Vembu BDR Suite 4.0 GA

tarafından 10 Aralık 2018 tarihinde VMware kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Vembu BDR Suite’in 4.0 GA sürümü release oldu. Download etmek için aşağıdaki link’i kullanabilirsiniz.

Download Vembu BDR Suite

Kısaca Vembu BDR Suite 4.0 ile birlikte gelen yenilikleri inceleyelim. Bu versiyon ile Hyper-V Cluster‘da çalışan virtua lmachine’leri artık yedekleyebiliyoruz. Yedekleme esnasında virtual machine’ler farklı bir host’a migrate olsa bile yedekte herhangi bir kesinti yaşanmıyor.

Virtual machine’lerin backup’ı alınırken CBT teknolojisinden faydalanıyor ancak CBT başarısız olması durumunda, checksum-based incremental technology kullanılarak backup’lar alınmaya devam ediliyor. Vembu Credential Manager sayesinde host’larınızın şifre bilgilerini merkezi bir yerden yönetebilirsiniz. Vembu BDR Sutie 4.0’da açıkcası Hyper-V ile ilgili bir çok yenilik bulunuyor. Zaten firma kendiside bu versiyonda Hyper-V tarafındaki iyileştirmelerden bahsetmiş.

Diğer gelen yenilikleri kısaca sıralayacak olursak;

  • Full backup sırasında virtual machine’e yeni bir disk eklenir ise bunun backup’ı yanlızca bir sonraki backup’da alınabiliyordu. Ancak 4.0’da yeni bir disk eklendiğinde art arda backup alabiliyorsunuz.
  • Yedekleme sırasında network kaynaklı bir sorundan dolayı kesinti yaşarsanız, Vembu otomaitk olarak yeniden bağlantı kurmayaı deneyecektir.
  • VMware’de bir virtual machine’i restore ederken, CPU, Memory gibi donanım bilgilerini değiştirerek restore yapabilirsiniz.
  • Hyper-V sunucular için Application aware özelliği seçilebilir.
  • Quick VM Recovery report sayesinde rapor oluşturabilirsinz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki link’i inceleyebilirisniz.

Vembu BDR Suite v4.0 is now Generally Available(GA) with Hyper-V Cluster Backup & other major features.

İyi çalışmalar.

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir