VMwareVMware vCenter

vCenter Log Ayarları

Merhaba,

Eğer bir ISP veya bir hosting şirketinde çalışıyorsanız bu size yararlı olabilir.Tabi başka firmalarda dikkate alabilir bunu.vCenter üzerinde HA, DRS gibi özellikler açık ise ve herhangi bir sebebden dolayı görevlerini yerine getiremedilerse burayı incelemenizi öneririm.

Bazı firmalar log’larını çok detaylı tutmak istiyor çünkü yapılarında oluşan bir crash’in sebebini detaylı bir şekilde görmek istiyorlar.Böyle bir durumda yapmanız gereken,

loging-options

vSphere Client ile host’umuza bağlandıktan sonra Administration > vCenter Server Settings ‘e giriyoruz ve oradan da Logging Options’a giriş yapıyoruz.

Daha sonra burada yer alan vCenter Logging bölümünden log alma seviyemizi seçiyoruz.Normalde burası default olarak Information seçili halde geliyor.Eğer siz burada Verbose veya Triva ‘yı seçerseniz çok detaylı bir log’lama yaparsınız.Haliyle bir sorun yaşamanız anındada log’lardan detayları görebilirsiniz.

Not: Bu işlemi yaptığınızda yani Verbose veya Triva durumuna çektiğinizde SQL tarafında bir database büyümesi söz konusu olabilir.Oyüzden lütfen işlemi yaptıkdan sonra SQL Server’ınızı takip ediniz.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x