Network Uplink Redundancy lost Alert

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 18 Mart 2013 tarihinde VMware, VMware ESXi, VMware vCenter kategorisine yazıldı.

Merhaba,

ESXi host’larınız ile cluster yaptığınızda aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz.Aslında burada alınan hata çok açık ama ben yinede burada bunu açıklamak istiyorum.Cluster’ın amacını herkes biliyordur.Yedeklilik sağlamaktır.Buradaki uyarınında sebebi network yedekliliğinizin olmamasıdır.Tabi normal olarak eğer tek nic host’u tutarsa bunun yedekliliği olmaz yani network kartının bozulma durumunda ESXi host’larınızn down olması kaçınılmazdır.Bundan dolayı lütfen production ortamlarınızda network redundancy yapmaya dikkat edin..

network-rendun

Yukarıdada aynı hata’nın örneğini gösteriyorum.

Peki bu hatayı ortadan kaldırmak  için ne yapmamız gerekir?Çok basit, Esxi host’unuza yeni birtane nic ekleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.Nic ekledikten sonra host’unuz üzerinde sağ click ile tıklayıp Reconfigure for vShere HA yapmayı unutmayın.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments