Haberler

Saniyede Atılan Tweet Rekoru Kırıldı

Twitter tüm dünyanın kullandığı en büyük haber kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. Bu kaynak o kadar büyük ki, insanlar önemli olayları tweet atarak başkalarına duyuruyorSosyal medyanın en güçlü isimlerinden Twitter ülkemizde Hilal Cebeci ile anılıyor olabilir ama yurtdışında bu mikro blog sitesi farklı amaçlarla kullanılıyor.


Çoğu kullanıcı için Twitter sıradan insanların yorumlarını kattığı ve 140 karakterlik makalelerden oluşan bir haber kaynağı.


Twitter RekoruBu yüzden dünyayı ilgilendiren önemli olaylarda bir anda Twitter‘ın trend listesi büyük bir artış gösteriyor.


Geçtiğimiz gün yayınlanan FIFA Kadınlar Dünya Kupası kapsamındaki Amerika ve Japonya futbol karşılaşmasında dünya tweet rekoru kırıldı.


Maç oynanırken bu karşılaşmayı konu alan tweetlerin sayısı saniyede 7.196‘e kadar ulaştı. Bir diğer maç olan Paraguay ve Brazilya’da ise saniyede 7.166 tweet atıldı.


Kaynak:ShiftDelete

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x