Haberler

Samsung Galaxy S3 için Antivirus

Merhaba,

Galaxy S3 kullanıcılarının hatta ve hatta Android işletim sistemli telefonlara bir tavsiyem var. Ama öncelik ile sizlere başımdan geçen bir konuyu anlatmak istiyorum.Yakın bir zamanda bir arkadaşım Galaxy S3’de büyük bir problem yaşadı. Yaşadığı sorun; Galaxy S3’ün kendini durup dururken fabrika ayarlarına döndürmesiydi. Telefon şarjda iken kendi kendine kapanıp açılıyor ve daha sonra bütün verileri sıfırlanıyor yani fabrika ayarlarına dönüyor. Biz bunu araştırdığımızda bazı programların root yetkisi olduğu ve programlar ile birlikte gelen zararlı kodlar sayesinde telefona hükmedebiliyorlar.Yani telefonunuzda eğer mail kayıtlı ise şifrenizi alabilir veya telefonu sıfırlayabilir.Aklınıza gelebilecek bütün herşeyi yapabilir.

samsung-galaxy-s3-hands-on-9

Peki bu sorundan kurtulmak için ne yapmamız gerekli?

Benim tavsiyem Telefonunuza antivirus kurmanız yönünde olacaktır. Ayrıca yüklediğiniz proglramların yetkilerini kontrol edin.  Ben kendi telefonumda Kaspersky’nin Antivirus’unu kullanıyorum. Sizede öneririm kesinlikle haftalık günlük ve saatlik tarama seçenekleri mevcut.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x