Digerleri

Outlook data file cannot be accessed (error 8004010F) sorunu.

Başıma gelen bir sorunu iletmek istedim. Başka arkadaşlarında sorunla karşılaşabileceğini düşünerek çözümü kısayoldan buradan sunmak istedim.

OUTLOOK 2007 den 2010 a yükseltme yaptıktan sonra bu sorun ortaya çıkmıştır. Outlook normal olarak açılmakta ve veri dosyası içindekiler düzgün görünmekle birlikte Gönder/Al yapıldığındaOutlook data file cannot be accessed (error 8004010F)hatası ile karşılaşılmıştır.

ÇÖZÜM : Denetim Masası ndan “Posta (32 Bit)” açılarak önce veri dosyası doğrulanmalı ve ardından hesaplar kısmına geçilerek alttaki “Klasörü Değiştir”e tıklayıp varsayılan PST dosyasının içindeki “Gelen Kutusu (Inbox)” seçilir ve tamam tıklanarak bütün pencereler kapatıldıktan sonra Outlook normal kullanılabilir. Varsayılan veri dosyanızın gelen kutusunun zaten seçili olması sizi aldatmasın yeniden seçmediğiniz sürece sorun giderilmiş olmuyor.

Not : Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Sorun başıma geldikten sonra internette bayağı bir araştırma yaptıktan sonra social.microsoft.com üzerinde ingilizce bir çözüm buldum ve biraz karmaşık olduğu için kısayol olması maksadıyla paylaştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 İyi forumlar…

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x