VMwareVMware Horizon View

No network communication between the View Agent

Merhaba,

Horizon View üzerinde kullanmış olduğunuz desktop pool’dan yeni bir desktop provision etmek istediğinizde aşağıdaki hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı almanızın aslında birden fazla sebebi olabilir.

view

Connection server bir sebepden dolayı View Agent’a erişemediği zaman aşağıdaki hata ila karşılaşırsınız.

26.Şub.2016 23:59:16 EET: No network communication between the View Agent and Connection Server. Please verify that the virtual desktop can ping the Connection Server via the FQDN.

Bu hatayı aldığınızda ilk olarak provision etmiş olduğunuz makine’ye ESXi üzerinden bağlanınve IP bilgilerini kontorl edin. Eğer desktop’ınız 169.254.x.x blog’undan bir IP almış ise view connection ile iletişim kuramaz. Bu durumda DHCP sunucusunda bir sorun olabilir. Bunu giderdikten sonra desktop’ı silip tekrar provision etmelisiniz.

Bir diğer oluşabilecek sorun ise IP’nin düzgün olmasına rağmen yine bu hatayı almanızdır. Eğer desktop active directory’e join olduğu halde DNS konfigurasyonu bir sebepden dolayı yanlış geliyorsa yine bu yukarıdaki hatayı alabilirsiniz.

Bu hata ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki link’i inceleyebilirsiniz.

https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2007319

Teşekkürler.

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Eren Evin
Mehmet Eren Evin

Merhaba Tayfun hocam,

Makaleyi adım adım uygulamadım ama bu hatayı çözemedim.
Vmnet3 adaptorunu seçtim hotfix dosyasını güncelledim vmtools ve agent kaldırıp kurdum ama hata devam etmekte.link clone olan makine ip alıyor ama EET: No network communication between the View Agent and Connection Server. Please verify that the virtual desktop can ping the Connection Server via the FQDN. hatasını hala vermekte.

Tayfun DEGER

Muhtemelen DNS ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz. Deploy edilen vm’e login olup DNS ayarlarını kontrol edermisiniz? Domain’e join edilmiş durumda mı vm?

Başa dön tuşu
2
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x