Haberler

Microsoft Yahoo mühendislerini transfer etti!

Microsoft, önemli bir hamle yaparak, Yahoo’nun 14 başarılı mühendisini transfer etti. 

Yazılım devi, geçtiğimiz ay yönetimi kurulundaki bazı isimler de dahil, şirket genelinde iki bin çalışanın işine son vermişti. Microsoft, bu operasyonun ardından New York’ta kurduğu yeni yazılım laboratuvarında görev alacak mühendisler bulmak için kollarını sıvamıştı. Şirket, eleman boşluğunu Yahoo’nun eski çalışanlarıyla kapattı.

Microsoft Research New England ve New York laboratuvarlarının yöneticisi Jennifer Chayes, blogunda transfer edilen isimleri açıkladı. Hepsi eski Yahoo mühendisi olan isimler arasında Duncan Watts, David Pennock ve John Langford alanında oldukça başarılı kişiler var. Microsoft’un yeni çalışanları, insanların internette nasıl etkileşime girdiği ve bilgi paylaştıkları konusunda çalışmalar yürütecek.

Chayes, blogunda yaptığı açıklamada, “Microsoft Research New York laboratuvarı, Microsoft bünyesindeki ve dünya genelindeki araştırmacıların, New York böglesindeki akademi ve teknoloji çevreleriyle etkileşime girmesini sağladığı gibi, Microsoft’a yeni yetenekler kazanma fırsatı sunuyor” dedi.

GÖREV DAĞILIMI BELİRLENDİ
Chayes, bilgisayar bilimi ve ekonomi alanında araştırmaları bulunan David Pennock’un, laboratuvarın yönetici yardımcılığını yürüteceğini ve günlük faaliyetleri kontrol edeceğini ifade etti. Columbia Üniversitesi’nde sosyoloji alanında öğretim üyeliği yapan Duncan Watts, sayısal ve deneysel sosyal bilimlere odaklanırken, John Langford’un ölçülebilir etkileşimli makine öğrenimi üzerinde özelleştiği ifade edildi.

Chayes, “yeni çalışanlarının sadece bireysel yeteneklerinden yararlanmayacaklarını, aynı zamanda ekip ruhuyla enerji ve hırslarını ortaya çıkaracaklarını” belirtti.

Microsoft’un yeni mühendisleri, önde gelen akademisyenler, siyasi ve sanayi araştırmacılarıyla etkileşimde bulunan 850’den fazla mühendisin oluşturduğu ağın bir parçası olacak.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x