Haberler

Microsoft Mac kullanıcılarını gözüne kestirdi

Mac kullanıcılarını SkyDrive kullanmaya yöneltmek için iCloud ile SkyDrive’ı karşılaştıran bir sayfa hazırladı.

Dev şirketlerin bulut savaşı sürüyor. Microsoft, Apple ve Google’ın başını çektiği milyar dolarlık şirketler, bireysel kullanıcılar için bulut hizmeti sunmak için can atıyor. Ülkemizdeki operatörlerin de bulut rekabetine girdiği pazarda rekabet hızla artıyor. Dropbox’ın önemli ölçüde pazara hakim görünürken alanda Google Drive, Microsoft SkyDrive ve Apple iCloud kullanıcıları çekmeye çalışıyor.

Microsoft, Mac kullanıcılarını kendine çekebilmek için iCloud’u yeren, SkyDrive’ı ise öven bir sayfa açtı. Sayfada özellikle üç alana vurguda bulunuluyor:

• SkyDrive’ın herhangi bir dosyaya herhangi bir yerden erişim ile iCloud’tan kesinlikle ayrıldığı,

• iCloud’un iOS cihazlarla iyi çalıştığı ancak Office araçları için yetersiz olduğu,

• Kişisel notların SkyDrive ve OneNote ile doğrudan paylaşılabildiği öne çıkartılıyor.

Yaygın bir bireysel kullanıcı profili bulunan Apple’ın medya içeriği konusunda iCloud ile avantajlı olduğu görülürken, yaygın Windows ve Office kullanıcılarına sahip Microsoft’un kurumsal alanda biraz daha şanslı olduğu ortaya çıkıyor.

Microsoft’un iCloud için açtığı sayfaya http://windows.microsoft.com/en-US/skydrive/icloud adresinden ulaşabilirsiniz. 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x