Haberler

Microsoft 22 Açık Daha Kapatıyor

Her ayın ikinci salısında yayınlanan Microsoft güncellemeler, bu ay toplam yirmi iki büyük açık kapatacak. Oldukça önemli olan bu yamaları indirmeyi ihmal etmeyin.Microsoft bu ay toplam 22 büyük açık kapatacak “Salı Yaması” yayınlayacak. Geçtiğimiz ay da aynı oranda yama çıkartan Microsoft, bildiğiniz gibi gelenekselleşen bu yamaları her ayın ikinci salısında yayınlıyor.Bir başka deyişle, Microsoft ürünlerine ait bilinen tüm güvenlik açıkları 9 Ağustos 2011 tarihinde yayınlanacak bir güncellemeyle kapatılacak.


Windows Update özelliği otomatik olarak açık olan kullanıcıların konuyu çok fazla dert etmelerine gerek yok. Ancak bu özelliği kapalı olan Windows kullanıcıları Salı günkü yamayı unutmamaya dikkat etmeli.


Bu ay yayınlanacak güncellemeden etkilenecek Microsoft uygulamaları şöyle:


– Internet Explorer (6,7 ve 8)
– Microsoft Developer Tools
– Microsoft .NET Framework
– Microsoft Office (Visio 2003, 2007 ve 2010)
Microsoft Windows OS (XP, Server 2003, Vista, Server 2008, 7)


Yamalardan sekizi sistemin yeniden başlatılmasına ihtiyaç duyacak.


Microsoft ürünlerini ne sıklıkla güncelliyorsunuz?


Kaynak:ShiftDelete

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x