Digerleri

iPad "Cannot Get Mail – The connection to the server failed" Hatası

Ipad ile email alış-verişi yapmak için exchange hesabınızı yapılandırma işlemi başarıyla tamamladığınızda hesap ayarlarında inbox seçeneği görünmüyor ve “Cannot Get Mail – The connection to the server failed” mesajı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basit.

Öncelikle Active Direcotry Users and Computers konsolunu açıp View=>Advanced Features seçeneğini işaretliyoruz. Daha sonra kullanıcının içerisinde bulunduğu OU’nun üzerinde sağ tıklayıp Properties=>Seurity ve Advanced seçeneklerini sırasıyla tıklayıp “include inheritable permissions…” seçeneğinin işaretli olduğunu kontrol ediyoruz.

Aynı şekilde ipad yapılandırmasında sorun yaşanan kullanıcı hesabının üzerinde de Properties=>Security ve Advanced seçeneklerini sırasıyla tıklayıp “include inheritable permissions…” seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer bu seçenek işaretli değilse işaretliyoruz. Bu işlemden sonra ipad üzerinde sorunsuz bir şekilde mail alış-verişi gerçekleştirebiliriz.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x