Introduction to VMware EVO: RAIL – Part 2

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 7 Eylül 2014 tarihinde VMware kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Bir önceki bölümde EVO:RAIL’e giriş yapmıştık bu bölümde ise EVO:RAIL’ın arayüzü ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğim.

EVO:RAIL ile ilgili yazdığım diğer bölümler aşağıdaki gibidir.

Introduction to VMware EVO: RAIL – Part 1

Introduction to VMware EVO: RAIL – Part 2

EVO:RAIL’in kurulumu tamamlandıktan sonra aslında yönetimi çok basit, kolay bir arayüzü var.

Kurulum bittikten tamamlandıktan sonra karşımıza bi Ip çıkıyor. Tarayıcıya bu IP’yi yazıyoruz ve EVO:RAIL’ın login ekranına ulaşıyoruz.

1

İlk login olduğunuzda, Evo rail ile ilgili donanım kullanım detaylarını görüyoruz. Buradaki değerler anlık değerlerdir. Cpu ve Memory kullanımı, kaçtane virtual machine olduğuna dair genel bilgiler yer almaktadır.

2

Çok basit bir şekilde virtual machine oluşturabilirsiniz. Create new virtual machine butonu ile karşımıza açılan ekrana virtual machine ismini belirtiyoruz. Eğer iso yükleyebilir veya nfs’den iso mount edebilirsiniz.

3

Burada belirlenmiş virtual machine boyutları var tabi siz isterseniz bunları değiştirebilirsiniz. Uygun bir modeli seçiyoruz.

4

Oluşturduğunuz virtual machine’e policy ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.  Yine bu virtual machine’in hangi network’de olması gerektiğini yani hangi vswitch üzerinde olması gerektiğini seçebilirsiniz.

5

Son derece kısa bir sürede gördüğünüz gibi virtual machine oluşturabiliyorsunuz. Yine bu bölümden isterseniz virtual machine’in console’unu açabilir isterseniz virtual machine’in clone’unu alabilirsiniz.

Yine Evo:rail console’undan isterseniz ekstra host ekleyebilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum.  Son olarak sizlere EVO:RAIL’in VMworld’deki görüntülerini göstermek istiyorum:)

12014-08-26

20214-08-26

2014-08-262

20014-08-26

 

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir Kılıç

Çok Faydalı,emeğinize sağlık…bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için ,Teşekkürler..