VMwareVMware Horizon View

Horizon View Event database oluşturmak

Merhaba,

Daha önceki yazılarımda Horizon View’in kurulumu ve konfigurasyonu konusunda çeşitli bilgiler vermiştim. Hemen hemen her üründe event’lerin gözüktüğü bir bölüm olur. Horizon View kurulumunu tamamladıktan sonra event’leri incelemek isteyebilirsiniz. Horizon View üzerinde oluşan event’leri incelemek için kurulumdan sonra ayrı bir event database’i oluşturmanız gerekiyor. Eğer bunu oluşturmazsanız event kayıtlarını göremezsiniz.

Horizon View üzerinde event’leri görmek istiyorsanız bunun için View Connection Server’in kurulumundan sonra View Connection Server üzerinde çeşitli ayarlar yapmanız gerekiyor.

horizon-event

Horizon View’i kurduktan sonra eğer Events için bir database belirtmez iseniz event’leri göremezsiniz. Horizon View, Event’leri ayrı bir database’de saklamaktadır. Bunun için bizim bir database server belirtmemiz gerekiyor.

horizon-event2

Event database’i için yapmamız gereken oldukça basit. Ben kurulumu yaparken, Horizon view için kullanacağım bir Sql Server kurmuştum. Event database’i içinde bu database server’ı kullanacağım. Daha önce Horizon View 6.2 Kurulumu Bölüm – 3 isimli makalemde database üzerinde yaptığım işlemleri anlatmıştım. Yine aynı database server’ı kullanacağım.

Bunun için SQL Server üzerinde bir database oluşturuyorum ve yetkilendiriyorum. Bu işlemler için benim yukarıda belirtmiş olduğum makaleyi kullanabilirsiniz. Ben horizon view database’inde kullandığım yetkiyi bu database’de de kullandım.

Sql Server’de yeni bir database oluşturduktan sonra artık erişim bilgilerini tanımlayabiliriz. Bunun için Edit butonuna basıyoruz.

horizon-event3

Sql Server üzerinde açmış olduğum database’in bilgilerini dolduruyoruz. OK butonuna bastığımızda artık event’leri sorunsuzca görebiliyor olacağız.

horizon-event5

Artık Horizon View üzerinde oluşan hataları, aktivitelerin hepsini Event bölümünden görebileceğiz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

5 1 vote
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x