Haberler

Facebook’un yeni bombası, zaman tüneli özelliği çok tartışılacak!

GOOGLE+’nın devreye girmesiyle birbiri ardına yazılım geliştiren Facebook, ‘zaman tüneli’ özelliğini ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen konferansta tanıttı.

Siteye eklenen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar kendilerinden nefret eden kişileri öğrenebilecek. Çünkü bu özellikle kullanıcı kimin kendisini arkadaş listesinden çıkardığını görebilecek.

DÜŞMANLAR ARTACAK

Böylece karşı taraf anlamadan birini arkadaş listesinden çıkarmak tarihe karışacak. CNN’in haberine göre bu durumun büyük sorun yaratacağını savunan Facebook kullanıcıları yapılan değişikliklerden şikâyetçi. CNN’e konuşan bir Facebook üyesi ‘Arkadaşlık teklifini kabul etmediğimde insanlar bana düşman gibi davranıyordu. Şimdi listemden çıkardığım insanların sayfada görünmesiyle düşman sayım artacak. Be yeni düzenlemeyi hiç sevmedim’ dedi. ‘Zaman Tüneli’ sayfasının, profil sayfasının yerini alacağı, kullanıcıların yaşamlarıyla ilgili tüm hikâyeleri ve paylaşımları geriye doğru kronolojik sıra içinde paylaşabilecekleri bildirilmişti.

Kaynak: http://teknoloji.samanyoluhaber.com/internet/690012/Facebookun-yeni-ozelligi-cok-tartisilacak/

Resmi olarak 6 Ekim 2011 de yayına gireceğini bu aşamada sadece geliştiriciler için açık olduğu belirtiliyor.

İşte benim ilk izlenimlerim.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x