Facebook Hacklendi!

tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde Haberler kategorisine yazıldı.

Merhaba;

Facebook bugun hack edildi.Anasayfa yani login ekranının hemen altında facebook ile ilgi alakasız yazılar yazıyor.Aslında buna hack denmez nihayetinde dosyalarına sızma gibi birşey olmamış.

Facebook‘un çeviri bölümü herkese açık oldugu için; örneğin comment ‘ın Türkçesini herkes nasıl çevirir?Tabiki “yorum” olarak çevirir..Ancak Facebook ‘da bazı arkadaşlar bazı kelimelerin karşılığına alakasız şeyler yazmış ve bu yaptıkları çevirilere yüksek yıldız (oylama) vermişler..Eee tabi hal böyle olunca sistem yüksek yıldızlı çevirileri direk sayfa içerisine koyuyor..

Yukarıdaki örnek’den de gördüğünüz gibi..Yani bunu yapmak zor birşey değil.Kalabalık bir arkadaş grubu ile aynı işlemi sizde yapabilirsiniz.Çevrilecek kelime’nin karşılğına istediğiniz (görünmesini istediğiniz) kelimeyi-cümleyi yazın daha sonra daha sonra çevrenizdeki kişiler buna sürekli yıldız-yüksek puan versin.Alın size hack olarak yorumlanan bir iş..

Bukadar kişiyi içerisinde barındıran bir site-firma nasılda bunu düşünememiş hayret ediyorum doğrusu..Yakında kişisel bilgileride biri bulur iyice karışır ortalık..

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir