Haberler

Facebook Hacklendi!

Merhaba;

Facebook bugun hack edildi.Anasayfa yani login ekranının hemen altında facebook ile ilgi alakasız yazılar yazıyor.Aslında buna hack denmez nihayetinde dosyalarına sızma gibi birşey olmamış.

Facebook‘un çeviri bölümü herkese açık oldugu için; örneğin comment ‘ın Türkçesini herkes nasıl çevirir?Tabiki “yorum” olarak çevirir..Ancak Facebook ‘da bazı arkadaşlar bazı kelimelerin karşılığına alakasız şeyler yazmış ve bu yaptıkları çevirilere yüksek yıldız (oylama) vermişler..Eee tabi hal böyle olunca sistem yüksek yıldızlı çevirileri direk sayfa içerisine koyuyor..

Yukarıdaki örnek’den de gördüğünüz gibi..Yani bunu yapmak zor birşey değil.Kalabalık bir arkadaş grubu ile aynı işlemi sizde yapabilirsiniz.Çevrilecek kelime’nin karşılğına istediğiniz (görünmesini istediğiniz) kelimeyi-cümleyi yazın daha sonra daha sonra çevrenizdeki kişiler buna sürekli yıldız-yüksek puan versin.Alın size hack olarak yorumlanan bir iş..

Bukadar kişiyi içerisinde barındıran bir site-firma nasılda bunu düşünememiş hayret ediyorum doğrusu..Yakında kişisel bilgileride biri bulur iyice karışır ortalık..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x