Microsoft

Exchange 2010 Back Pressure

Exchange Server 2007de Back pressure özelliği; Exchange Server‘imiz kaynak yetersizliği durumunda; yani Ram, harddisk ve benzeri durumlarda mail gönderme ve alma işlemlerini durduruyordu.Bu durumu edgetransportexeconfig dosyasını değiştirerek bu özelliğini kapatabilir veya default olan kriterleri değiştirebiliriz.

Exhange Server 2010 üzerinde de back pressure özelliği ufak bir ayrıntıdan başka aynı olarak devam ediyor. Ufak ayrıntı; artık gelen smtp isteklerine cevap veriyor ama gelen mailleri red ediyor. Aynı durum Exchange Server 2007‘de başımıza geldiğini varsayarsak; Smtp session başlatmayı deneriz. Başarısız olursa sebebinin back pressure olabileceğini düşünebilirdik. Ama aynı durumu Exchange Server 2010 ‘da düşündüğümüzde; Mesela sunucu back pressure durumuna geçti ve mail göndermeye çalışıyoruz ama Drafts ‘a atıyor..Böye bir durumda smtp session başlatıyoruz ve sunucu isteklere cevap veriyormu diye baktığımızda sunucudan cevap geldiğini  görürüz. Ama mail göndermek istediğimizde sunucu bunu red edicektir.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x