Esx / Esxi host USB uyumu

tarafından 17 Haziran 2013 tarihinde VMware, VMware ESXi kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Esxi host’unuz içerisinde oluşturduğunuz bir guest’e usb disk eklemek isteyebilirsiniz. Usb’nin nasıl ekleneceğine dair bilgiyi aşağıdaki link’de bulabilrisiniz.

https://www.tayfundeger.com/vmware-esxi-da-sanal-makinaya-usb-aygit-nasil-eklenir.html

Usb 2.0’dan sonra USB 3.0 arayüzü çıktı. USB 3.0 bir disk’i veya flash belleği guest’e direk takmak isteyebilirsiniz. Ancak ürününüz bunu desteklemeyebilir. USB 1.1, USB 2.0 ve USB 3.0 ‘ın hangi esx ve esxi sürümlerinde desteklendiğini aşağıdaki link’de görebilirsiniz.

VersionESXi/ESX 4.1ESXi 5.0
USB 2.0/1.1 Host-ConnectedYesYes
USB 2.0/1.1 Client-ConnectedNoYes
USB 3.0 Host-ConnectedNoNo
USB 3.0 Client-ConnectedNoYes (with xHCI driver)

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
eren Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
eren
Ziyaretçi

ben fusion pro 7 for mac kullanıyorum..xp sanal işletim sistemine usb 3.0 aygıtımı tanıtamıyorum..boot ederken usb 3.0 seçsin diyorum ama yine tanımıyor başlangıçta boot ettiriyorum yine yok..renesance usb 3.0 driver larını indirdim host controller yine olmadı. esxi kursam çözebilir miyim?