VMwareVMware ESXi

Esx / Esxi host USB uyumu

Merhaba,

Esxi host’unuz içerisinde oluşturduğunuz bir guest’e usb disk eklemek isteyebilirsiniz. Usb’nin nasıl ekleneceğine dair bilgiyi aşağıdaki link’de bulabilrisiniz.

https://www.tayfundeger.com/vmware-esxi-da-sanal-makinaya-usb-aygit-nasil-eklenir.html

Usb 2.0’dan sonra USB 3.0 arayüzü çıktı. USB 3.0 bir disk’i veya flash belleği guest’e direk takmak isteyebilirsiniz. Ancak ürününüz bunu desteklemeyebilir. USB 1.1, USB 2.0 ve USB 3.0 ‘ın hangi esx ve esxi sürümlerinde desteklendiğini aşağıdaki link’de görebilirsiniz.

Version ESXi/ESX 4.1 ESXi 5.0
USB 2.0/1.1 Host-Connected Yes Yes
USB 2.0/1.1 Client-Connected No Yes
USB 3.0 Host-Connected No No
USB 3.0 Client-Connected No Yes (with xHCI driver)

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eren

ben fusion pro 7 for mac kullanıyorum..xp sanal işletim sistemine usb 3.0 aygıtımı tanıtamıyorum..boot ederken usb 3.0 seçsin diyorum ama yine tanımıyor başlangıçta boot ettiriyorum yine yok..renesance usb 3.0 driver larını indirdim host controller yine olmadı. esxi kursam çözebilir miyim?

Başa dön tuşu
1
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x