VMwareVMware vCenter

HA Agent unreachable hatası

Merhaba,

Bugun farklı bir sorun ile karşılaştım ve bu sorunu sizler ile paylaşmak istiyorum. vCenter üzerinde yeni bir cluster oluşturdum ve host’larımı bu cluster’a dahil etmeye başladım. Cluster’imda sadece HA açıktı. Ancak 2 host’umdan 1 tanesi cluster’a dahil olmadı. HA agent yüklenir iken aşağıdaki hata ile karşılaştım.

HA Agent unreachable

veya

vSphere HA reports that an agent is in the Agent Unreachable state

Sizde bu hataları summary tab’ında veya host’u cluster’a dahil ettiğinizde HA agent’inin yüklenmesi sırasında alabilirsiniz. Böyle bir durumda çözüm olarak size önerebileceğim birkaç çözüm var.

Çözüm 1:

İlk önce bu çözümü deneyin. HA Agent yüklenemeyen host’a SSH ile bağlanın. Daha sonra services.sh restart komutu ile servisleri restart edin. Buna alternatif olarak yine SSH konsolunda dcui yazarak, Interface’e düşün ve oradan Troubleshooting içinde yer alan Restart Management Agent’ı restart edin. Management Agent’i restart ettiğiniz zaman host üzerindeki sertifika yenilenecektir. Böylelikle host’unuzu Cluster’a dahil edebileceksiniz.

Çözüm 2:

Cluster’ı kaldırıp tekrar yeni bir cluster oluşturmak. Tabi böyle yaparsanız Cluster’a yeniden host’ları dahil edeceksiniz. Bu işlem sırasında herhangi bir downtime yaşamazsınız veya guest’leri başka bir host üzerine almanıza gerek yoktur.

Çözüm 3:

Host üzerinde sağ click yapıp Reconfigure HA butonuna basın. Bu işlemi ilk yapmanızda yine aynı hata ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu işlemi 2-3 kere arka arkaya tekrarlayın.

Ayrıca aşağıdaki KB’yide inceleyebilirsiniz.

KB2011192

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x