Haberler

Coranti Antivirüs 2010

Merhaba;

Dünya üzerinde bilgisayar kullanıcıları arttıkça haliyle bilgisayar ile birlikte kullanılan yazılımlarda artıyor. Tabi yazılımlar arasında da bilgisayar da olmazsa olmazlar ‘dan birtaneside Antivirüs yazılımlarıdir.

Haber sitelerini dolaşırken Coranti 2010 Antivirüs ‘u gördüm. Tanıtımlarını okuduktan sonra merak ettim ve donwload edip bilgisayarımda kullanmaya başladım. Öncelikle ilk dikkatimi çeken konu kullandığı motor yapısı.

Coranti 2010 içerisinde 4 adet motor kullanıyor. Current Security Status butonuna tıkladığımızda;

F-PROT Antivirüs Scanning Engine, BitDefender Scanning Engine, Norman Scanning Engine with Sandbox
Bunlara ekstra olarak ise Spyware motoru olarak ise;
Lavasoft Ad-Aware AntiSpyware Engine kullanılıyor.

Yukarıda bahsi geçen motorları istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz..Yani bu şu demek oluyor; isterseniz f-prot motorunu devre dışı bırakıp diğerleri ile tarama yapabilirsiniz veya isterseniz motorların hepsini iptal edip sadece ad-aware motorunu aktif edip tarama yapabilirsiniz.

Uygulama şuanda Beta olarak sunulmakta. Boyut olarak sandığınız gibi yüksek değil, 21MB boyutuna sahip Coranti baya iş yapacağa benziyor. Ayrıca bu antivirüs programının üreticisi bir Japon firmasi. Hal böyle olunca insan çok fazla şaşırmıyor.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x