Digerleri

Blackberry Üzerinden Public Contactstaki Kullanıcılara Mail Gönderirken “E-mail Adresi Yok” Hatasının Giderilmesi

Ortamınızda bir adet Exchange Server ve BES Server bulunuyorsa, kullanıcılar outlook üzerinde kullandıkları birden fazla contactsları ve public calendarları görürken, public contacts üzerindeki birine cihazdan mail göndermeye çalışırken e-mail adresi bulunamıyor şeklinde hata veriyorsa şu işlemleri yapmalıyız.

 

Public contactsları outlook ve owa da mail adresi var şeklinde görüntüleniyor, cihazda görüyor ama, göndermek istediğinizde e-mail adresi yok gibi hata veriyorsa aşaığıdaki resimde bulunan public folderdaki işareti kaldırın kaydedin, tekrar işaretleyin ve tekrar kaydedin.


Daha sonra blackberryi kapatın,açın. BES server üzerinden kullanıcıya servis kitabı (service book) gönderin. Kablosuz senkronizasyonu kapatın ve açın. Daha sonra public contactstaki bir kullanıcıya mail atmak istediğinizde sıkıntı olmadığını göreceksiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x