Digerleri

BES Server Üzerinde Kablolu Senkronizasyon Nasıl Yapılır?

Blackberry cihazını kablolu senkronizasyonu nasıl yapabileceğimize değinmek istiyorum.

  1. Öncelikle blackberry cihazının yedeğini alın.
  2. Bes server üzerine kullanıcı eklenir. Eğer kullanıcı varse bu adımı es geçebiliriz.
  3. Blackberry cihazı ara kablosu ile  server üzerine takılır. Ya da blackberry ara kablosu ile kendi bilgisayarınıza bağlayın, ki ben böyle yapıyorum.
  4. Bilgisayarınızda internet explorerde bespanel adresini açın. Eğer web browserdan ulaşamıyorsanız, IE için activexlerin ayarlarını enable edin. Bunu bes serverdak panelin adresinden görebilirsiniz.
Yukarıda görüldüğü gibi Devices / Attach devices/manage current device kısmına gelin.  Assign the current device to a user tıklayın.
Ardından karşınıza gelen form üzerinde kullanıcıya ait display name girin ve search butonuna tıklayın.
Kişiyi bulunca, sol taraftaki kutucuğunu işaretletin ve Associate user tıklayın. Aktivasyon başlamıştır.
Bir süre sonra kullanıcının aktive edildiğine dair mesaj görecekseniz. Buradan sonra blakcberryden kabloyu çıkarın ve aktivasyonun cihazda %100 ü tamamlamasını bekleyin. Cihazda compledted bilgisi çıkınca, pili çıkarın ve blackberrynin yeniden açılmasını bekleyin.
İşlem tamamlanmıştır. Eğer maillerde ve contatclarda eski varsa bunu blackberry desktop manager ile custom restoredan eskik olanları cihaza atmanız gerekmektedir.
Faydalı olması dileğiyle.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x