HaberlerMicrosoft

Windows 7’ye şüphe düşürebilecek bir açıklama

Microsoft’un patronu Windows 7 ile çok ilginç bir açıklama yaptı, kafalar iyice karıştı…

Steve Ballmer‘dan oldukça şaşırtıcı bir açıklama geldi. Ballmer “Test geri bildirimleri iyi oldu ancak Vista’nın da test geri bildirimleri iyiydi. Olumlu bakıyorum ancak bir şeyin gerçek değeri kullanıldığında anlaşılır” dedi. Microsoft‘un CEO‘sundan bu beklenmeyen sözler herkesi hayretler içerisinde bıraktı.

Windows 7’nin yeniden Vista’nın yaşattıklarını yaşatma ihtimali gerçekten var mı? İşte bu soru tekrar soruldu. Birlikte Windows 7’nin durumuna bir bakalım ve Ballmer’ın gizli korkusu gerçek olabilir mi anlayalım.

Windows 7’nin Vista’dan belirli açılardan çok da farklı olmadığını, Vista’da çalışan yazılımın çok büyük bir kısmının sorunsuz bir şekilde Windows 7’de çalıştığını belirtmek gerekiyor. Bununla da kalmıyor, Windows XP Mode, geriye dönük uyumluluğu tam anlamıyla garanti altına alıyor….

Çoğu bilgisayarda Windows Vista’dan çok daha iyi çalışan yazılım, test süresi boyunca sürücü açısından da gerekli önlemleri aldı. Örnek vermek gerekirse Windows Vista çökmelerinin üçte birinden sorumlu olan Nvidia ve ATI ekran kartı sürücüleri daha aylar öncesinden hazırlanarak test edildi.

PC üreticileri tam anlamıyla hazırlandı, büyük firmalar geçiş için bilekleri sıvadı. İşte bu yüzden Windows Vista’nın başına gelenlerin Windows 7’nin başına gelmesi gerçekten Ballmer’ın açıklamasını gereksiz kılacak kadarçok düşük bir ihtimal.

CHIP Online’ın yorumu:
Ballmer’ın meseleye sadece sattığı ürünün reklamını yapmakla kalmayıp daha şüpheci ve objektif yaklaşmasını takdir etmek de mümkün. Ancak bütün etkenler bir araya geldiğinde, Ballmer’ın Windows 7’nin çıkışına bu kadar az zaman kala yaptığı açıklama için şu zamanda “pişmiş aşa su katmak” olarak nitelendirilebilir de.

Kaynak: Chip Online

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x