vSphere Memory/CPU Hotplug

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 26 Aralık 2012 tarihinde VMware, VMware ESXi kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Herhangi bir sebepden ötürü, çalışmakta olan guest‘inizin cpu veya ram miktarını değiştirmek isteyebilirsiniz.Bu işlemi normal olarak nasıl yapıcağımıza bakarsak guest’i power off yapıp daha sonra memory-cpu eklemesi yapabiliyoruz.Ancak hot-add özelliği ile böyle birşey yapmamıza gerek yok.(Tabi lisans’ımız yeterli ise).

hot-add

 Öncelikle bu işlemi yapmak istediğimiz guest üzerinde sağ click yapıyoruz ve edit setting’ine giriyoruz.Karşımıza açılan pencerede Options bölümüne tıklıyoruz ve Memory/CPU hot plug bölümüne giriş yapıyoruz.Buradan hangiisini aktif hale getirmek istiyorsanız onu Enable hale getirin.İşlem bukadar basit.Ancak eğer lisans’ınız buna yetersizse bu pasif olarak gelicektir.Veya işletim sisteminizin bu özellikte bir desteği yok ise yine pasif olarak gelicektir bu bölüm.

Teşekkürler.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments