VMwareVMware ESXi

vSphere Esxi Unable to connect to MKS hatası

Merhaba,

vSphere Client üzerinden biliyorsunuz ki guest’lerimizi Console ekranından yönetebiliyoruz.. Ancak bazen burada,

Error connecting: Host address lookup for server failed: The requested name is valid and was found in the database, but it does not have the correct associated data being resolved for Do you want to try again?

Error connecting: cannot connect to host : A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond. Do you want to try again?

Error connecting: You need execute access in order to connect with the VMware console. Access denied for config file.

Unable to connect to MKS: failed to connect to server IP:903.

hatalar ile karşılaşabilirsiniz.Veya console siyah renk gözükebilir.

Bu durumda yapmanız gereken, en kolay çözüm olarak Windows/system32/etc/hosts dosyası içerisine host’larınızı ve IP adreslerini tanımlayıp kayıt ediceksiniz.Daha sorunda sorununuz düzelmiş olacak.Bu sorun çoğunluk ile network‘den kaynaklı olmaktadır.Herhangi bir sebepden dolayı DNS host‘ları çözemiyor ve bundan dolayıda bağlanamıyorsunuz.Hosts dosyasına tanımladığınız zaman sorununuz çözülecektir.Ancak bu geçerli bir çözüm değildir.Yani sadece o makinada işe yarar başka bir makina üzerinden bağlanmaya çalıştığınızda yine aynı hatayı alma oranınız yüksektir.

Bu konu ile ilgili aşağıdaki KB‘de gerekli çözümler adım adım hazırlanmıştır.KB‘yi inceleyip uyguladığınız takdir’de sorununuz düzelicektir.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=749640

1 1 vote
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x