VMwareVMware Data ProtectionVMware vCenter

vSphere Data Protection Plugin sorunu

Merhaba,

Daha önceden vSphere Data Protection kurduğunuzda vSphere Client ekranından Data Protection ürünümüzü yönetebiliyorduk. Ancak bu durum artık değişti. Data Protection ürünü ile ilgili bir çok mail alıyorum, ürünü kurup ancak daha sonra ürünü vSphere Client ekranında yönetemediğine dair mail’ler. Evet bu durum doğru. vSphere Client ekranından plugin bölümüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız. Aynı zamanda çıkan uyarıyıda aşağıya ekliyorum.
No client side download is needed for this plug-in.

vdp-plugin

Artık 5.1’den sonra bu ürünü vSphere Client ekranından yönetemiyeceksiniz sadece Web-Client üzerinden yönetebileceksiniz. Aşağıda örnek olması açısından bir ekran görüntüsü ekliyorum.

VDP-webclient

Daha önceden vSphere Client ekranından backup job’larını aynı şekilde Web-Client ekranından da oluşturabileceksiniz. Yukarıda ben login olmuş bir şekilde size gösteriyorum ancak WebClient’a girdiğinizde hemen sol tarafta vSphere Data Protection tab’ını görürsünüz. O bölüme girip Connect dediğinizde Data Protection’a login olmuş olursunuz. Yukarıdaki ekranda da görmüş olduğunuz şekilde Backup ve Restore işlemlerinizi buradan oluşturabilirsiniz.

Umarım sorun yaşayanlar açısından faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x